Galvenā lapa - Arhīvs - 2010


30.09.2010   Policijas darbinieki piekāvuši pusaudzi PCTVL aktīvistu

29. septembra vakarā policijas darbinieki aizturēja un piekāva pusaudzi PCTVL aktīvistu, kurš tajā pašā vakarā ar ātro palīdzību tika nogādāts slimnīcā. Partijas PCTVL ofisa pagalmā, nepaskaidrojot iemeslu, pusaudzi aizturēja divi policijas darbinieki, kuri pēc īsas sarunas un pēc personas un mantu apskates iesēdināja viņu  policijas mikroautobusā.

 

Mikroautobusā pusaudzis tika piekauts. Sitieni tika izdarīti, gan ar rokām, gan ar kājām. Pēc piekaušanas un apvainojumiem policijas darbinieki piedraudēja viņam, liekot klusēt par notikušo, pēc tam pusaudzis tika nogādāts uz Policijas iecirkni Gogoļa ielā, kur dzirdējis, ka atvedēji bija no "Alfas" bataljona. Iecirknī esošie policijas darbinieki, novērtējot pusaudža stāvokli, izsauca ātro palīdzību. Pēc nogādāšanas slimnīcā viņam tika konstatēts liels skaits sasitumu un tika izteiktas aizdomas par ribas plīsumu.

 

 

Jakovs Pliners: „Likums „Par policiju” strikti reglamentē tos gadījumus, kad policijas darbinieki ir tiesīgi pielietot fizisku spēku un speciālos līdzekļus, galvenokārt tas ir saistīts ar situācijām, kurās tiek apdraudēta cilvēku veselība un dzīvība, vai notiek grupveida uzbrukums. 15 gadus vecs bērns nevarēja radīt nekādus draudus diviem, speciālajos aizsardzības līdzekļos tērptiem, „kārtības sargiem”. Mēs panāksim, ka nežēlīgajā pusaudža piekaušanā vainīgie tiks sodīti. Bandītiem uzplečos nav vietas policijā! Uz frakciju PCTVL steidzami ir izsaukta Iekšlietu ministre Linda Mūrniece. Mēs uzrakstīsim iesniegumu prokuratūrai un prasības pieteikumu tiesai, pieprasot izmaksāt kompensāciju par nelikumīgajām policijas darbībām. PCTVL nekādos apstākļos nepamet savus piekritējus nelaimē. Zēnam un viņa vecākiem tiks sniegta palīdzība.”

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124