Galvenā lapa - Arhīvs - 2010


30.09.2010   Kā tirgotāju interesēs darbojusies 9.Saeima

Lai izvērtētu, kā tirgotāju intereses aizstāvējuši 9.Saeimas deputāti, žurnāls "Latvijas Tirgotājs" izanalizējis deputātu balsojumus par šai jomai svarīgiem likumprojektiem, tas ir, grozījumiem likumā "par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu", grozījumiem likumā "Par nodokļiem un nodevām", grozījumiem likumā "Par pievienotās vērtības nodokli" un grozījumiem Alkoholisko dzērienu aprites likumā.

Aprēķini tika veikti pēc metodikas - par tirgotājiem labvēlīgu lēmumu - plus trīs punkti, par nelabvēlīgu - mīnus trīs punkti, par atturēšanos balsojumā, kas bijusi par labu tirgotāju interesēm - plus viens punkts, bet par atturēšanos, kas kaitējusi tirgotāju interesēm - mīnus viens punkts.

Ja runāt par konkrētiem deputātiem, tad katrā partijā ir bijuši aktīvi tirdzniecības nozares atbalstītāji. Visvairāk punktus no visiem deputātiem ieguvis Vladimirs Buzajevs (PCTVL), viņam seko Sergejs Mirskis ("Saskaņas Centrs"), Vitālijs Aizbalts (LPP/LC), Ērika Zommere (Tautas partija), Gundars Daudze (ZZS) un Juris Dobelis (VL-TB/LNNK).

"Vērtējot 9.Saeimas darbu kopumā, varu teikt, ka tā izrādījusi diezgan lielu interesi par tirdzniecības nozari, kas veido piektdaļu no iekšzemes kopprodukta. Jācer, ka jaunais parlaments vēl rūpīgāk strādās pie šiem jautājumiem, aktīvāk uzklausot tirgotāju viedokli," piebilst Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs.

Komentāri


Осталось символов:  4124124