Galvenā lapa - Arhīvs - 2011


01.02.2011   Deputātes Tatjanas Ždanoka rakstiskais jautājums par sociālo krīzi Latvijā (24.07.2009)

Latvijas Saeima 2009. gada 16. jūnijā apstiprināja jaunu fiskālo paketi 2009. un 2010. gadam, lai nodrošinātu aizņēmuma nākamās daļas saņemšanu no starptautiskajām organizācijām (tostarp no Eiropas Kopienas). Šī pakete paredz ievērojami samazināt sociālās jomas finansējumu — pensijas tiek samazinātas par 10 %, pensijas strādājošiem pensionāriem par 70 %, strādājošiem vecākiem vecāku pabalstus samazina par 50 %, kā arī tiek samazināti ar nodokļiem neapliekamie minimālie ienākumi. Eiropas ekonomikas un monetāro lietu komisārs Joaquín Almunia atzinīgi novērtēja sociālo partneru atbalstu šai paketei un norādīja, ka deficīta samazināšana jāveic, vienlaikus saglabājot sociālo taisnīgumu un neuzliekot šā pielāgojuma izmaksas vistrūcīgākajiem iedzīvotāju slāņiem.

1. Kāpēc Eiropas Komisija ir atzinīgi vērtējusi pasākumus, kuru mērķis ir samazināt ienākumus lielai daļai iedzīvotāju, kuru ienākumi jau pašlaik ir zem nabadzības robežas?

2. Vai Eiropas Komisija piekrīt, ka starp galvenajiem pret ekonomikas krīzi vērstajiem pasākumiem ir jāparedz valsts birokrātiskā aparāta izdevumu samazināšana, nevis pensionāru, skolotāju, ārstu un policistu ienākumu samazināšana?

3. Vai Eiropas Komisija izdarīs spiedienu uz Latvijas varasiestādēm, lai nodrošinātu, ka strukturālo reformu īstenošana samazina valsts birokrātiskā aparāta izdevumus?

Komentāri


Осталось символов:  4124124