Galvenā lapa - Arhīvs - 2012


07.11.2012   CVK pret nepilsoņiem. Un arī pilsoņiem

1. novembrī Centrālā vēlēšanu komisija ar 6 balsīm pret 3 atteicās uzsākt parakstu vākšanas par grozījumiem Pilsonības likumā otro posmu, neskatoties uz to, ka grozījumus iesniedza 12 686 pilsoņi nepieciešamo 10 000 vietā. Šāds lēmums pieņemts pirmo reizi; iepriekš no politiskajiem ielikteņiem veidotā CVK neapgalvoja, ka kompetence pārbaudīt likumprojektu atbilstību Satversmei pienāktos tai, nevis profesionālajai un neatkarīgajai Satversmes tiesai.

Par pamatu CVK lēmumam kalpo tās pasūtītie no valdošās koalīcijas atkarīgo ekspertu (valsts iestāžu un valsts augstskolu) atzinumi. Komisija ignorēja vienīgā neatkarīga eksperta, kuru tā pati uzaicināja, Dr. M. Paparinska, viedokli, ka tai nav kompetences izvērtēt likumprojekta saturu.

Komisijas locekļu viedoklis nebija vienprātīgs: par tās lēmumu nobalsoja P. Dzalbe, Dz. Kusiņa, L. Skaburska, R. Eglājs, K. Kamradzis un S. Sproģe, pret - A. Maļcevs un I. Gruziņa, komisijas priekšsēdētājs A. Cimdars atturējās, paužot viedokli, ka likumprojekts būtu virzams tālāk. Likumprojekta iesniedzēji pārsūdzēs CVK lēmumu Administratīvajā rajona tiesā.

Komentāri


Осталось символов:  4124124