Galvenā lapa - Arhīvs - 2012


08.11.2012   Tatjana Ždanoka: tika uzvarēta tikai neliela kauja karā par tiesībsaragājošās Aģentūras nākotni

Eiropas Parlamenta Pilsoņu brīvību, tieslietu un iekšlietu komiteja apstiprināja Tatjanas Ždanokas (PCTVL) referātu attiecībā par Fundamentālo tiesību Eiropas Aģentūras likteni. Tieši Ždanokas kundzei tika dots uzdevums noformulēt principiālo Eiroparlamenta pozīciju šajā jautājumā.

Apstiprinot referātu, Komiteja atbalstīja deputātes Ždanokas priekšlikumu par Eiropas Savienības galvenās tiesībsargājošās organizācijas turpmāko attīstību. Šā jautājuma risināšana bija sarežģījusies sakarā ar Eiropas Parlamenta un Eiropas Padomes konfliktu. Eiropas Savienības Padome (kas tika sastādīta no nacionālo valdību pārstāvjiem) izteicās pret Aģentūras funkciju paplašināšanu. Pēdējā brīdī stāvoklis vēl vairāk sarežģījās Lielbritānijas īpašās pozīcijas dēļ, jo šīs valsts parlaments faktiski piedāvāja bloķēt Fundamentālo tiesību Aģentūras darbību. Šādos apstākļos Eiroparlamenta viedoklis, kas ir izklāstīts Tatjanas Ždanokas referātā, var nospēlēt izšķirošo lomu Eiropas Savienības tiesībsargājošās institūcijas nākotnes liktenī.

Tatjana Ždanoka šādi komentē situāciju: «Mana referāta atbalsts vēl nenozīmē, ka cīņa par Fundamentālo tiesību Aģentūru ir uzvarēta. Pagaidām ir uzvarēta tikai neliela kauja. Mūsu uzdevums ir piepildīt Aģentūras darbību ar patiesu saturu. Es esmu pārliecināta, un šo manu pārliecību atbalsta lielākā daļa Eiroparlamenta deputātu, ka nākotnē šai Aģentūrai būtu jānodarbojas ne tikai ar pētījumiem un rekomendāciju izstrādi, bet arī jāizskata cilvēktiesību pārkāpumu konkrētie gadījumi, jāpieņem sūdzības no Eiropas Savienības iedzīvotājiem un jāietekmē valdības. Dabiski, ka daudzu valstu varas pārstāvji nevēlas, lai pār viņiem nostiprinātos starptautiskā kontrole, ar ko arī ir izskaidrojama viņu pretestība Eiropas Padomē. Bet pagaidām, par laimi, mūsu spiediens no Eiropas Parlamenta puses ir stiprāks».


Galīgā veidā T. Ždanokas referātu Eiropas Parlaments pieņems tuvāko mēnešu laikā.

Komentāri


Осталось символов:  4124124