Galvenā lapa - Arhīvs - 2012


23.11.2012   22. novembrī Eiropas Parlamentā notika tradicionālo mazākumtautību, konstitucionālo reģionu un reģionālo valodu intergrupas sēde

22. novembrī Strasbūrā, Eiropas Parlamentā, notika tradicionālo mazākumtautību, konstitucionālo reģionu un reģionālo valodu intergrupas sēde. Pēc deputātes Tatjanas Ždanokas iniciatīvas tajā tika apspriests Latvijas nepilsoņu stāvoklis. Deputāte Ždanoka savā runā raksturoja situāciju pēc CVK atteikuma virzīt tālāk likumprojektu par Latvijas pilsonības piešķiršanu nepilsoņiem, kas to vēlas.

Ar ziņojumiem uzstājās divi Latvijā dzimušie nepilsoņi - Aleksandrs Filejs un Jurijs Petropavlovskis, vienīgais cilvēks, kuram Ministru kabinets liedza naturalizāciju ar politisko pamatojumu. Viņi informēja Eiroparlamenta deputātus un Eiropas Padomes pārstāvjus par 300 000 nepilsoņu stāvokli, tā cēloņiem, uztveri un perspektīvām.

Sēdē piedalījās arī kustības "Par vienlīdzīgām tiesībām" pārstāvis Aleksandrs Ļivčaks, jurists Ilarions Girss un politologs Andrejs Berdņikovs. Tika izplatītas Latvijas Cilvēktiesību komitejas sagatavotas brošūras angļu un franču valodā.

Komentāri


Осталось символов:  4124124