Galvenā lapa - Arhīvs - 2013


29.10.2013   Jakova Plinera atklātā vēstule par mācībvalodu

 


Latvijas Republikas Valsts prezidentam, Viņa Ekselencei A.Bērziņa kungam,

Saeimas priekšsēdētājai S.Āboltiņas kundzei,

Ministru prezidentam V.Dombrovska kungam


 

 

 

 

2014. gada Eiroparlamenta un LR Saeimas vēlēšanu priekšvakarā Rīgas domes un parlamenta nacionālradikālie deputāti paziņo, ka bērnu pirmsskolas izglītības iestādēm strādājošām pēc minoritāšu mācību programmās ir jāpāriet uz apmācībām latviešu valodā.

Eiroparlamenta deputāts K.Šadurskis piedāvā pilnībā pāriet uz apmācību valsts valodā mazākumtautību skolās.

Ar visu atbildību paziņojam:

<!--[if !supportLists]-->·          <!--[endif]-->Pirmkārt, šie paziņojumi, kuri tiek izteikti savas viltus popularitātes celšanas dēļ, ir pretrunā ar pašu mazākumtautību vēlēšanos; paaugstina starpnacionālo spriedzi sabiedrībā; veicina asimilāciju.

<!--[if !supportLists]-->·          <!--[endif]-->Otrkārt, šie paziņojumi ir pretrunā ar Latvijas Tautas frontes 2.programmu, kura tika pieņemta šīs organizācijas otra kongresā, kurā Tautas fronte atbalsta mazākumtautību tiesības uz vispusīgu vidējo izglītību mātes valodā – 8.4. p.

<!--[if !supportLists]-->·          <!--[endif]-->Treškārt, visu līmeņu nacionāli norūpējošos deputātu priekšlikumi neatbilst Vispārējās cilvēktiesību deklarācijas burtam un garam (ANO, 1948. g.), Deklarācijai par to cilvēku tiesībām, kuri pieder pie nacionālām vai etniskām, reliģiskām un lingvistiskām minoritātēm (ANO, 1992. g.), Eiropas Padomes Vispārējai konvencijai par nacionālo minoritāšu aizsardzību (Eiropas Padome, Strasbūra, 1995. g.) un Hāgas rekomendācijām par mazākumtautību tiesībām uz izglītību (EDSO, 1996. g.).

 

Brīdinām! Politiķu murgaino ideju īstenošanas gadījumā, kas kaitēs gan mazākumtautībām, gan Latvijai kopumā, mēs aicināsim Latvijas tautu uz nevardarbīgu pretošanos likuma ietvaros, kā tas jau notika 2003. – 2005. gados.

 

 

Foruma „Par progresu Latvijā” vārda,

 Jakovs Pliners,

pedagoģijas zinātņu doktors, PCTVL līdzpriekšsēdētājs

Komentāri


Осталось символов:  4124124