Galvenā lapa - Arhīvs - 2013


02.12.2013   J. Plinera atklātā vēstule par valdības formēšanu

Latvijas Republikas Prezidentam A. Bērziņa k-gam,
LR Saeimas Prezidija priekšsēdētājai S. Āboltiņas k-dzei,
LR Saeimas frakciju priekšsēdētājiem


Jau 22 gadus mūsu valstī valda sistēmas bezatbildība, kas tiek slēpta aiz primitīvā nacionālisma ideoloģijas – tas ir nopietns šķērslis, kas traucē Latvijai pozitīvi attīstīties.

Šajos gados LR ir kļuvusi par pasaules līderi iedzīvotāju skaita samazināšanās ziņā; par līderi starp ES dalībvalstīm pēc to iedzīvotāju daļas, kuriem nav balsstiesību; pēc ienākumu noslāņošanās starp bagātajiem un maznodrošinātajiem līmeņa, kā arī pēc tās iekšzemes kopprodukta visminimālākās daļas, kas tiek piešķirta cilvēku sociālajai aizsardzībai. Sistemātiski tiek grautas Latvijas zinātnes, rūpniecības, lauksaimniecības, izglītības un veselības aprūpes sistēmas paliekas. Samazinās cilvēku uzticēšanās savai valstij, saruk patriotisma sajūta gan mazākumtautību pārstāvju, gan latviešu vidū.

Traģēdija, kas nesen bija notikusi tirdzniecības centrā „Maksima”, ir pierādījums tam, ka tā dzīvot nevar. Nepieciešamas radikālas politiskās sistēmas izmaiņas, lai uzceltu atbildīgu, konkurētspējīgu valsti, kas garantētu visiem valsts iedzīvotājiem tiesības uz CILVĒKA CIENĪGU dzīvi.

Es aicinu Jūs atteikties no antikonstitucionālā valsts pārvaldes principa, kas tiek īstenots ar koalīcijas padomes starpniecību. Neatkarīgās LR pastāvēšanas laikā pirmoreiz ir nepieciešams sastādīt TAUTAS UZTICĪBAS VALDĪBU, kurā būtu proporcionāli pārstāvētas it visas Saeimas frakcijas.

Tikai šāda valdība spēs iegūt tautas uzticības kredītu. Tā tiks pasargāta no atsevišķu frakciju deputātu šantāžās un tās pienākums ir darboties tādā virzienā, lai mūsu valstij un sabiedrībai izdotos izkļūt no ekonomiskās, politiskās, demogrāfiskās un morālās krīzes.

Lūdzu Jūs visīsākajos termiņos sniegt savu atbalstu un veicināt TAUTAS UZTICĪBAS VALDĪBAS sastādīšanu, kura, kā es ceru, strādās visu Latvijas iedzīvotāju labā, mūsu valsts labā.

Jakovs Pliners, foruma „Par progresu Latvijā” vadītājs, PCTVL līdzpriekšsēdētājs

Komentāri


Осталось символов:  4124124