Galvenā lapa - Arhīvs - 2015


22.03.2015   Partijas Latvijas Krievu savienība kongresa rezolūcija

Rīgā, 2015. gada 21. martā


1. Eiropā ir izveidojusies principiāli jauna situācija. Daudzu gadu laikā bija attīstījies Rietumu konflikts ar Krieviju, kamēr 2014. gadā tas noveda pie bīstamas attiecību saasināšanās, līdz pilsoņu karam Ukrainā, pie apmaiņas ar propagandiskiem triecieniem un ekonomiskām sankcijām. Paātrinātā tempā notiek Eiropas valstu dzīves militarizācija, kontinents ir tuvojies pilna mēroga karam. Partijas kongress vēršas pie visām konfliktā iesaistītajām pusēm ar prasību apturēt noslīdēšanu līdz vardarbībai. Mēs pieprasām no Eiropas varas pārstāvjiem sarunu ceļā uzbūvēt jaunu drošības sistēmu, kas vienlīdzīgi ņemtu vērā gan Rietumu, gan Krievijas intereses. Drošību Eiropā nav iespējams nodrošināt bez Krievijas, un jo vairāk – pret Krieviju, to var garantēt tikai kopā ar Krieviju. Būdama Latvijas krievu mazākumtautības partija, mēs esam ieinteresēti, lai mūsu valsts uzturētu stabilas un labas kaimiņattiecībās ar Krievijas Federāciju. Mēs aicinām Latvijas valdību izmantot Latvijas prezidentūras ES unikālās iespējas un izdarīt cienīgu ieguldījumu konfliktējošo pušu izlīgumā.


2. Mēs ar bažām vērojam to, kā attīstās situācija Ukrainā, un paužam cerību, ka pašreizējais trauslais pamiers pārtaps par ilgtermiņa stabilizāciju. Ņemot vērā citu valstu pieredzi, mēs paužam pārliecību, ka ilgtermiņa stabilitāti var uzbūvēt vienīgi uz interešu starp dažādām Ukrainas sabiedrības daļām līdzsvara pamatiem, tai skaitā, starp tiem pilsoņiem, kuri orientējas uz Eiropas Savienību, un tiem, kuri uzstājas par attiecību attīstību ar Krieviju.


3. Iekšpolitiskā situācija Latvijā atrodas Eiropas vispārējās drošības krīzes, gausas ekonomiskās izaugsmes, kas pāriet stagnācijā, un politiskās sistēmas paralīzes ietekmē.

Ir apstājies partiju attīstības process, nav vērojama ekonomisko un sociālo platformu cīņa. Tāds stāvoklis ir saistīts ar parlamentārās opozīcijas pasivitāti, kura atsakās no ārpus parlamenta cīņas metodēm, jo baidās riskēt ar savu stāvokli valdošajās aprindās. Valsts mērogā lielākā opozīcijas partija ir kļuvusi par valdošā režīma daļu, tā ir pie varas Rīgā un to saista intereses ar valdības partijām. Izveidojot mākslīgu politisko monopolu, kā pamatā ir darījumi ar masu medijiem un sava vadoņa personības kults, šī partija kategoriski atsakās kaut ko darīt, lai aizstāvētu savu krievvalodīgo vēlētāju intereses, tajā pat laikā šīs partijas valdīšanas Rīgā rezultāti aizvien biežāk izsauc pilsētnieku sašutumu. Runa ir ne tikai par krasu braukšanas maksas sabiedriskajā transportā pieaugumu un grūtību automašīnu kustībai radīšanu pilsētas centrā, bet arī par plaša mēroga nelikumībām iepirkumu jomā, kuras pārkāpj korupcijas robežu.


4. Ņemot vērā iepriekšminēto, partija Latvijas Krievu savienība:

4.1. turpinās darbību, aizstāvot Latvijas krievvalodīgo iedzīvotāju intereses izglītības, pilsonības, valodas un aizsardzības no diskriminācijas jomā;


4.2. tuvāko mēnešu laikā koncentrēs savus centienus, izvirzot Eiropas valdībām prasības apturēt situācijas noslīdēšanu līdz karam starp Rietumiem un Krieviju un izveidot jaunu visas Eiropas drošības sistēmu;


4.3. līdz šā gada beigām izveidos plašu opozīcijas koalīciju, kuras sastāvā būs partijas, sabiedriskās organizācijas, sabiedriskie un politiskie aktīvisti, kuri spēj valsts un svarīgāko pašvaldību līmenī pretstatīt valdošajām partijām aktīvas protesta darbības.

Komentāri


Осталось символов:  4124124