Galvenā lapa  -  Mūsu notikumi


08.05.2018   Mūsu līderes vajāšana ir pazīme tam, ka valdošās elites aprindās valda panika.

Partijas Latvijas Krievu savienība paziņojums

 

Mūsu līderes vajāšana ir pazīme tam, ka valdošās elites aprindās valda panika. Latvijas valdošie politiķi turpina veikt haotiskas, pēc savas būtības muļķīgas un pretlikumīgas pēc formas darbības. Viņu nākamais neprātīgais solis ir Drošības policijas uzrīdīšana Latvijas Krievu savienības līderei Tatjanai Ždanokai.

Šodien viņu izsauca uz sarunu Drošības policijā krimināllietas ietvaros, kas ir ierosināta sakarā ar to faktu, ka 2018. gada 31. martā mēs bijām rīkojoši Vislatvijas vecāku sapulci.

Lai mums nerastos nekādas šaubas par to, ka tas ir mūsu pretinieku politiskais pasūtījums, viņai tika piedāvāts ierasties policijā tieši 8. maijā – Nacisma upuru piemiņas dienā un Tatjanas Ždanokas dzimšanas dienā.

 

Represīvās darbības attiecībā pret mūsu partiju, mūsu biedriem un tagad arī pret mūsu līderi tika izvērstas pēc tam, kad šā gada 1. maijā pēc mūsu aicinājuma Pirmā maija manifestācijā bija izgājuši 10 tūkstoši cilvēku. Iepriekšējā protestu noklusēšanas taktika pārstāja darboties. Pirms tam gandrīz trīs gadu desmitus mūs nebija pielaiduši saziņai ar valsts latvisko vairākumu – ļoti rūpīgi mēs tikām izslēgti no sabiedriskā radio un televīzijas ētera. Pirmie mītiņi krievu skolu atbalstam, kas norisinājušies pagājušā gada rudenī, tika noklusēti vai izsmieti.

Augstprātīgā valdošā elite bija pārliecināta, ka ar valsts tautu var darīt visu, ko vien vēlas. Bet tauta, kuru kontrolē melīgie masu mediji un visam piekrītoša opozīcija, klusēs un pacietīs. Taču varas pārstāvji ir pārrēķinājušies. Katru reizi mūsu protestu vēriens arvien pieauga, arvien nostiprinājās mūsu atbalstītāju ticība uzvaras iespējai pār cietsirdīgajiem valdošajiem politiķiem, kuri vienu pēc otra pieņem lēmumus, kas ir vērsti pret tautu un it īpaši - pret Latvijas krievvalodīgajiem iedzīvotājiem.

 

Bet īsts pavērsiens noticis pēc 2018. gada 1. maija, kad tautas pašorganizēšanās faktu un protesta vērienu vairs nebija iespējams ignorēt, un mūsu panākumi izsauca cieņu un interesi plašās sabiedrības aprindās. Valdošās elites pārstāvjus pārņēma panika. Tika izdarīts spiediens uz Drošības policiju, lai tā atrod, par ko mūs varētu represēt.

 

Par Pirmo maiju mūs tieši sodīt nav iespējams, jo šajā dienā visā pasaulē bija notikuši līdzīgi masveida gājieni. Un tad valdošie politiķi neatrada neko citu, kā piesieties Vislatvijas vecāku sapulcei, kopš kuras rīkošanas brīža jau ir pagājis vesels mēnesis. Tagad tās dalībniekus vienu pēc otra izsauc uz policiju, drudžaini meklējot kompromitējošus materiālus viņu uzstāšanās.

 

Patlaban rinda ir nonākusi līdz partijas līderei, kura 31. martā bija atklājusi Vislatvijas vecāku sapulci, uzstājoties ar konceptuālu ziņojumu pēc Somijas zinātnieka Toves Skutnaba-Kangasa materiāliem. Savā uzstāšanās Tatjana Ždanoka pastāstīja par vispārējiem paņēmieniem, ar kuru palīdzību nebrīvo valstu varas pārstāvji asimilē lingvistiskās minoritātes. Tostarp varas pārstāvji izmanto valdošās kultūras glorificēšanas un mazākumtautības kultūras noniecināšanas paņēmienus.

 

Var jau pieņemt, ka savā ziņojumā Tatjana Ždanoka bija atklājusi to slepeno taktiku, kuru Latvijas varas pārstāvji pielieto pret krievvalodīgo minoritāti, un valdošie politiķi nolēma viņai atriebties, pakļaujot viņu policijas vajāšanai. Tā ir ne tikai nelikumība, bet arī klaja muļķība. Tatjana Ždanoka ir labi pazīstama starptautiskajā līmenī, viņai ir daudz draugu Eiropas Parlamentā. Vajājot pazīstamo politisko līderi, Latvijas varas pārstāvji demonstrē visai pasaulei savu totalitāro būtību, kā arī to, ka viņiem ir politiskās kultūras trūkums.

 

Partija, izmantojot visas likumīgās metodes, aizstāvēs savu līderi un visus pārējos Vislatvijas vecāku sapulces dalībniekus no politiskajām represijām. Valdošo politiķu gļēvie un muļķīgie izlēcieni, kad viņi izmanto policijas spiedienu, cenšoties atrisināt tautas neapmierinātības problēmu, tikai nostiprina mūsu apņēmību turpināt cīņu un kāpināt protestu vērienu. Mums vai nu jāpiespiež varas pārstāvjus uzsākt dialogu, vai nu jānomaina šīs varas pārstāvjus pret tiem līderiem, kuri būs spējīgi sarunāties un panākt vienošanos ar visām sabiedrības daļām un visos, pat pašos “neērtākajos”, jautājumos, tādos kā krievu izglītības liktenis.

 

Mūsu nākamais mērķis - masu protesta akcija. Tā tiks veltīta Starptautiskajai Bērnu aizsardzības dienai. Mēs iziesim šajā akcijā, lai aizsargātu mūsu bērnus no valdošo politiķu muļķīgiem un nekompetentiem lēmumiem. Un mūsu skaits būs tik liels, ka Latvijā vairs nevienam nepaliks šaubu par to, ka varas pārstāvjiem ir jāpiekrīt cilvēka cienīgam dialogam. Kopā mēs esam spēks! Un mēs uzvarēsim!

Читайте также


Komentāri


Atlikuši simboli:  

Latvietis   2018-08-09 19:05:26

Šeit nav un nekad nebūs Krievija!!!!!!!!!!!!