Latvijas Krievu savienība: sarakstā – 40 kandidāti

28598

 

Latvijas Krievu savienība apstiprināja kandidātu sarakstu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām.

Par saraksta līderi un kandidātu Rīgas mēra amatam kļuva LKS līdzpriekšsēdētājs, Krievu skolu aizstāvības štāba spīkers Miroslavs Mitrofanovs.

Viņa politiskās darbības pieredze pārsniedz 25 gadus. Mitrofanovs bija 7. un 9. Saeimas deputāts, strādāja par konsultantu Saeimas frakcijā un Eiroparlamentā, 2018.-2019. gg. bija Eiropas Parlamenta deputāts.

Latvijas Krievu savienība iet uz velēšanām patstāvīgi, neveidojot vēlēšanu koalīcijas. Sarakstā nav citu partiju biedru. Tajā ir tikai tie, kas pēdējā laikā parādīja organizatoriskās prasmes un raksturu cīņā par izglītības krievu valodā saglabāšanu, bija aktīvi Latvijas iedzīvotāju interešu aizstāvībā.

“LKS-2020” saraksta galvenā iezīme ir dažādu paaudžu kandidātu apvienošana. Tajā ir gan cilvēki ar lielo politisko pieredzi un zināšanām, gan enerģijas pilni, jauni, izglītoti un veiksmīgi cilvēki, kas vēlas iegūt valsts pārvaldes pieredzi.

Par saraksta otro numuru apstiprināta Inna Djeri – Latvijas Universitātes absolvente, kura ar izcilību apguva specialitāti “Biznesa vadība”. Pēc tam maģistra grādu viņa ieguva ASV. Viņai – divu bērnu mātei – ir tuvas problēmas gan skolas, gan bērnudārzu izglītības sistēmā. Viņa ne tikai ir aktīva masu pasākumu dalībniece, bet metodiski strādā, lai pozitīvi ietekmētu likumdošanu. Inna Djeri bija tā, kas parakstīja pirmo no 137 sūdzībām par krievu valodas izspiešanu no skolu sistēmas, kas tika nosūtītas uz Strasbūru, Eiropas Cilvēktiesību tiesai.

Andrejs Pagors, kurš ir pieteikts kā saraksta trešais numurs, piedalījās Krievu skolu aizstāvības štāba darbā 2003.-2004. gados, būdams skolnieks. Andrejs ieguva juridisko izglītību, dienēja policijā, tagad ir juridiskās firmas direktors. Viņs ir Latvijas Antinacistiskās komitejas aktīvs dalībnieks.

Ceturtais sarakstā ir Saeimas triju sasaukumu deputāts, pedagoģijas doktors Jakovs Pliners. Bijušais Izglītības ministrijas Mazākumtautību skolu pārvaldes vadītājs, viņš ir skolas “Evrika” dibinātājs.

Latvijas Cilvēktiesību komitejas sekretārs jurists Aleksandrs Kuzmins, kurš ir piektais sarakstā, jau strādāja Rīgas pašvaldībā par deputātu. Viņš bieži pārstāvēja tiesās savu vēlētāju intereses, uzstājās starptautiskajos forumos. Būdams eksperts cilvēktiesību jomā, Aleksandrs ir sagatavojis daudzus ziņojumus par stāvokli Latvijā.

Saraksta sestais numurs ir partijas un Latvijas politikas veterāns Vladimirs Buzajevs. Viņš vienmēr ne tikai ir bijis masu pasākumu rīkotājs un aktīvs dalībnieks, bet arī, būdams Rīgas domes un divreiz Saeimas deputāts, nelokāmi cīnījās par savu vēlētāju interesēm. Vladimirs Buzajevs ir daudzu rakstu, analītisko ziņojumu un krājumu, kas ir veltīti mazākumtautību tiesībām un atzīti starptautisko ekspertu vidē, autors. Pēdējus mēnešus Vladimirs ir veltījis darbam ar individuālajām sūdzībām ECT, kas tika veiksmīgi nosūtītas uz Strasbūru.

Latvijas Krievu savienības sarakstā 2020. gada velēšanās ir arī bijušie Rīgas pašvaldības deputāti Natālija Jolkina, kura ir LKS Rīgas organizācijas vadītāja un aktīvi darbojas denacionalizēto māju īrnieku interesēs; skolotājs Vladislavs Rafaļskis; mediķe Tatjana Jemeļjanova; jurists un cilvēktiesību aizstāvis Genadijs Kotovs; jurists Deniss Gorba, kurš bija Rīgas Īres valdes priekšsēdētājs; publicists Aleksandrs Giļmans.

Pirmajā divdesmitniekā ir arī jaunie politiķi – LU Teoloģijas fakultātes absolvents, reliģisko konfesiju pētnieks Dmitrijs Šandibins, Krievu skolu aizstāvības štāba aktīvistes Ļubova Ždanova, Jekaterina Gavrilova, Tatjana Andrijeca.

LKS deputātu kandidāti ir gatavi nodrošināt kvalificētu un efektīvu frakcijas darbu Rīgas pašvaldībā.

___________________

LKS saraksts Rīgas domes ārkārtas velēšanām

 1. Miroslavs Mitrofanovs
 2. Inna Djeri
 3. Andrejs Pagors
 4. Jakovs Pliners
 5. Aleksandrs Kuzmins
 6. Vladimirs Buzajevs
 7. Natālija Jolkina
 8. Dmitrijs Šandibins
 9. Ļubova Ždanova
 10. Oļegs Sisoļatins
 11. Irina Bobkova
 12. Jekaterina Gavrilova
 13. Vladislavs Rafaļskis
 14. Tatjana Favorska
 15. Viktors Harlamovs
 16. Tatjana Jemeļjanova
 17. Tatjana Andrijeca
 18. Genadijs Kotovs
 19. Nataļja Ļebedeva
 20. Vjačeslavs Altuhovs
 21. Viktors Mišins
 22. Deniss Gorba
 23. Viktors Jolkins
 24. Valentīna Goldinova
 25. Vladimirs Hodakovskis
 26. Vera Andrijeca
 27. Aleksandrs Gamaļejevs
 28. Andrejs Larionovs
 29. Viktorija Murina
 30. Ilga Oziša
 31. Anna Bondare
 32. Eduards Romanovskis
 33. Ņina Isačenkova
 34. Vano Razmadze
 35. Maksims Savunovs
 36. Eduards Bondars
 37. Oļegs Fjodorovs
 38. Filips Dudins
 39. Sergejs Muļivanovs
 40. Aleksandrs Giļmans
Share: