Miroslavs Mitrofanovs uzņemas visu atbildību par Vecāku sapulci un ir gatavs aizstāt Gapoņenko un Lindermanu cietumā.

642

Atklāta vēstule

Mitrofanovs uzņemas visu atbildību par Vecāku sapulci un ir gatavs aizstāt Gapoņenko un Lindermanu cietumā.

Situācijā, kad valdošo politiķu uzrīdīta Drošības policija uzsāka bezprecedenta vajāšanu, kas vērsta pret Vislatvijas vecāku sapulces ierindas dalībniekiem, kā arī pret manas partijas līderi Tatjanu Ždanoku, un veica sabiedrisko darboņu Aleksandra Gapoņenko un Vladimira Lindermaņa arestus, es, Miroslavs Mitrofanovs, partijas Latvijas Krievu savienība līdzpriekšsēdētājs un krievu skolu aizstāvju Štāba spīkers, uzņemos visu atbildību par šā gada 31. marta Vislatvijas vecāku sapulces organizēšanu, kā arī par visu, kas noticis šajā pasākumā.

Lai apturētu nevainīgu cilvēku, daļai no kuriem nav nekādas saistības ar politiskajām organizācijām, bezjēdzīgās pratināšanas, es esmu gatavs dot atbildes uz visiem izmeklētājus interesējošajiem jautājumiem.

Tostarp, atbildīgi apliecinu, ka jautājumus par pasākuma formu, laiku un vietu es risināju personīgi un pats arī devu organizatoriskus uzdevumus par pasākuma norisi. Nevienam nav noslēpums, ka es personīgi vadīju sapulci un noteicu, kurš un kad uzstāsies.

Tajā pašā laikā es pastāvu uz to, ka gan pats pasākums, gan diskusija, kura izvērsās tajā, atbilst Latvijas likumdošanai un pilnībā atbilst leģitīmām sabiedrības interesēm: sabiedrībai ir jāapspriež izglītības jautājumi, tajā skaitā dažādu valodu lietošana mācību procesā. Diskusijas, līdzīgas tām, kuras risinājušās 31. martā, mūsu Vislatvijas vecāku sapulcē, jau notikušas simtiem reižu – avīzēs, televīzijā, sanāksmēs, mītiņos un Latvijas Saeimā. Es plānoju turpināt organizēt gan diskusiju pasākumus, gan arī masveida protestu akcijas, kas veltītas mācību valodas nomainīšanai Latvijas Republikas mazākumtautību skolās.

Atbildot uz jautājumu par Eiroparlamenta deputāta imunitāti, kas man šobrīd piešķirta, man ir jāpiebilst sekojošais: imunitātes esamība nav šķērslis mijiedarbībai ar policiju. Es esmu gatavs personiski ierasties savstarpēji pieņemamā termiņā policijā, lai sniegtu paskaidrojumus par to, kā es biju organizējis sapulci. Vēl vairāk, ja pirms tiesas būs izlaisti brīvībā mani biedri – Gapoņenko un Lindermans, es esmu gatavs prasīt Eiroparlamentam manas deputāta imunitātes noņemšanu un pēc šā lēmuma pieņemšanas esmu gatavs atrasties apcietinājumā manu biedru vietā. Turklāt es gaidu no valsts solījumu atturēties no turpmākām aizturēšanām un rupja spiediena uz citiem Vecāku sapulces dalībniekiem.

2018. gada 13. maijā.

Share: