Iepazīstieties: Vadims Selezņovs — Latvijas Krievu savienības saraksta līderis

724

Vadims Selezņovs ir Latvijas Krievu savienības (saraksts Nr. 7) līderis Rēzeknes novada domes vēlēšanās, kas notiks 11. septembrī.

– Selezņova kungs, Jūs esat kokapstrādes uzņēmuma vadītājs un šajā nozarē Jūsu uzņēmums ir viens no vadošajiem novadā. Kāpēc esat nolēmis kandidēt domes vēlēšanās?
– Man nepatīk, kā saimnieko pašreizējie vietējās varas pārstāvji, un man ir pietiekami daudz zināšanu un pieredzes, lai ņemtu vadību savās rokās un ieviestu kārtību. Mani novadnieki ir pelnījuši daudz labāku dzīvi, un es to nodrošināšu. Es varēju padarīt savu firmu veiksmīgu, tikšu galā arī ar pašvaldību.

– Pastāstiet, lūdzu, par sevi, par savu dzīves ceļu.
– Manai ģimenei ir dziļas saknes Latgalē. Strādīgie vecticībnieki gadsimtiem ilgi pratuši labi
saimniekot. No vectēva es mantoju zemi. Un kaut gan esmu dzimis un mācījies Rīgā, 90. gadu sākumā es apzināti atgriezos senču dzimtenē un sāku nodarboties ar ražošanu. Iesākumā tā bijusi neliela kokzāģētava, taču pateicoties ilggadējam darbam un pastāvīgam atjauninājumam, uzņēmums izaudzis līdz vidējā līmeņa biznesam. Šodien mēs eksportējam apstrādāto koksni daudzās Eiropas valstīs. Es esmu pārliecināts, ka Rēzeknes novadā var attīstīt ražošanu, taču ir nepieciešama pašvaldības palīdzība, it īpaši pirmajā laikā. Un mēs nodrošināsim šo palīdzību nodokļu atvieglojumu veidā un sniedzot atbalstu Eiropas fondu līdzekļu saņemšanai. Mans princips: ja spēji pats — tad palīdzi tiem, kas seko līdzi.

– Vai varat minēt konkrētu palīdzības piemēru?
– Jā, varu minēt. Mēs piedāvājam visiem novada uzņēmumiem, tai skaitā zemnieku saimniecībām, ieviest 90% nekustamā īpašuma nodokļa atlaidi.

– Kādēļ tieši Latvijas Krievu savienība? Ar ko šī partija iekaroja Jūsu sirdi?
– Partijai ir godīga un pareiza nostāja par krievu skolu problēmu. Es vēlos, lai bērni mācās dzimtajā valodā. Latvijas Krievu savienība organizē masu akcijas un citus pasākumus krievu izglītības aizsardzībai. Mūsu uzdevums šajā etapā — nodrošināt novada skolās mazākumtautību izglītības programmu izvēli, lai bērni no krievu ģimenēm varētu kaut daļu priekšmetu apgūt dzimtajā valodā. Bērniem no ģimenēm, kurās runā latgaliski, mēs piedāvājam nodrošināt dzimtās valodas rakstiskās formas apguvi. LKS programmā šajās vēlēšanās mēs iekļaujām vēl divus jautājumus, kas ir saistīti ar izglītību: Domei jāpalīdz skolēniem piedalīties republikāniskās olimpiādēs, kā arī jāapmaksā svētdienas skolas, lai vismaz katoļu un vecticībnieku konfesiju garīgie audzinātāji varētu regulāri komunicēt ar bērniem.

– Kas, izņemot darbu un politiku, Jums dzīvē ir svarīgi?
– Pats svarīgākais ir ģimene. Es esmu precējies, man ir divi, gandrīz pavisam pieaguši bērni. Brīvā laika man paliek pavisam nedaudz. Vaļasprieku izvēlē es neesmu oriģināls: tāpat kā daudzi mūsu novadnieki nodarbojos ar bitēm un rūpējos par mežu.

– Paldies, lai Jums veicas vēlēšanās!

Share: