Vadims Selezņovs: «Tādi deputāti mums ir vajadzīgi!»

550

Turpinām iepazīstināt lasītājus ar Vadimu Selezņovu — Latvijas Krievu savienības saraksta līderi Rēzeknes novada domes vēlēšanās.

– Vadim, visi politiķi, kas piedalās 11. septembra vēlēšanās, runā par ceļiem un skolām. Taču Jūs vēl sakāt arī par dievnamiem. Kāpēc Latvijas Krievu savienība iekļāvusi savā programmā lūgšanu namu un baznīcu atjaunošanu?
– Šis ir priekšlikums, ko atbalstījuši gan mani biedri Rēzeknes novadā, gan partijas vadība Rīgā. Savā praktiskajā darbībā iepazinos ar dievnamu remontu. Es palīdzēju veikt remontdarbus, tā sakot, uz sabiedriskiem pamatiem, ieguldot savu darbu un līdzekļus, ko esmu nopelnījis.

Vadims Selezņovs un Vitālijs Gudreniks pie lūgšanu nama Gurilišķos

– Kādēļ gan nevar šo cēlo lietu atstāt pašu draudzes locekļu un uzņēmēju-
sponsoru ziņā?
– Novada domei ir jāpiedalās dievnamu remontā vismaz divu iemeslu dēļ. Pirmais: iedzīvotāji pie mums noveco, un ne visur draudzes locekļi spēj apmaksāt remontdarbus vai piedalīties tajos fiziski. Otrais moments — baznīcu ēkas. Tās ir mūsu kultūras mantojums un tūrisma objekti. Mēs visi esam ieinteresēti saglabāt mūsu vēstures mantojumu un piesaistīt tūristus. Tātad dievnamu remontā jāpiedalās pašvaldībai, izmantojot budžeta līdzekļus un Eiropas fondus. Un sponsori?.. Labi, ja tie ir. Taču nevar nevienu piespiest
ziedot līdzekļus dievnamiem. Tā ir cilvēka dvēseles brīva vēlme — jāseko sirdsbalsij.

– Un ko Jums teica sirdsbalss — kādu dievnamu Jūs izvēlējaties atjaunot?
– Gurilišķu lūgšanu namu. Tā vēsture aizsākās 20. gadsimta sākumā. Pirmā pasaules kara laikā ēka bija degusi, tās atjaunošana uzsākta 1915. gadā un turpinājusies Latvijas valstiskās neatkarības pirmajā laikposmā. 1939. gadā lūgšanu namā parādījās zvans, kas liets Liepājas metalurģiskajā rūpnīcā. 21.gadsimta sākumā koka ēka, laika zoba skarta, novecojusi, bija nepieciešams remonts. Kad es nolēmu piedalīties remontdarbos, mani pamudināja ne tikai interese par vēsturi un tas, ka pēc izcelsmes esmu vecticībnieks. Par svarīgu motīvu kļuva personiskā uzticēšanās Gurilišķu draudzes priekšsēdētājam Vitālijam Gudrenikam. Viņš ir kārtīgs cilvēks un gādīgs vadītājs. Sadarbojoties, pārliecinājos, ka viņš ir spējīgs akurāti rīkoties ar sabiedriskajiem līdzekļiem. Visi zāģmateriāli, ko esmu ziedojis, izmantoti ēkas remontam vislabākā veidā. Pats saviem spēkiem Vitālijs izremontēja zvanu torni un nomainīja krustus.

– Vitālijs Gudreniks ieņem svarīgu otro vietu jūsu kandidātu sarakstā
Rēzeknes novada domes vēlēšanās. Kāpēc?

– Es viņam uzticos, draudze viņam uzticas. Lūdzu arī tos vēlētājus, kuri
personiski ar Vitāliju nav pazīstami, atbalstīt šo kārtīgo un strādīgo cilvēku 11.
septembra vēlēšanās! Tādi deputāti mums ir vajadzīgi!

– Veiksmi Jums, Vadim, un visai Latvijas Krievu savienības komandai!

Share: