LKS kongresa rezolūcija (2017)

590

2017. gada 26. martā partijas “Latvijas Krievu savienība” kongress ir pieņēmis rezolūciju:
2017. gads: vēlēšanas, demokrātijas paralīze Rīgā un jauns izaicinājums krievu skolām
1. Partiju “Latvijas Krievu savienība” uzskata par būtiskāko uzdevumu savu kandidātu veiksmīgu piedalīšanos 2017. gada pašvaldību vēlēšanās. Partija atbalsta visas mūsu reģionālo nodaļu dalības vēlēšanās formas ārpus galvaspilsētas: patstāvīgu sarakstu izvirzīšanu, LKS biedru dalību citu partiju sarakstos, citu partiju sarakstu atbalstu (ja ar tām slēgta vienošanās par sadarbību). Kongress uzdod Valdei un Birojam koordinēt mūsu kandidātu atbalstu 2017. gada priekšvēlēšanu kampaņas gaitā.
2. “Latvijas Krievu savienība” nepiedalās Rīgas pilsētas domes vēlēšanās. Rīgā politiskā konkurence ir paralizēta ar trim faktoriem: Nila Ušakova personas kultu, Ušakova partijas dominēšanu medijos, tas skaitā, uz nodokļu maksātāju rēķina, un ar latviešu partiju atteikumu vērsties pie krievvalodīgiem rīdziniekiem pēc atbalsta. Atteikumu no darba ar krievu vēlētājiem izraisa latviešu politiskās elites ksenofobija un faktiska noruna ar Nilu Ušakovu par pieeju resursiem – latviešu partijas kontrolē valsts budžetu, bet Ušakova-Amerika grupējums – pieeju Rīgas nodokļu maksātāju naudai. Par norunas esamību liecina tas, ka valdošās latviešu partijas atkārtoti (pēc 2013. gada vēlēšanām) izvirza nepopulārus mēra kandidātus vietējās vēlēšanās Rīgā. Par vienošanos liecina arī valdības atbalsts Ušakova priekšvēlēšanu kampaņai: izpildvaras iestāde – Valsts valodas centrs – regulāri soda Ušakovu ar nelieliem naudas sodiem par valodas likumdošanas pārkāpumiem. Rezultātā Ušakovs izskatās par valodas represiju upuri, kas paaugstina uzticību viņam krievu vidē. Tomēr viņš atsakās jebko darīt, lai mainītu pastāvošo valodas likumdošanu.
LKS kongress nepieņem visiem biedriem saistošu lēmumu piedalīties vai nepiedalīties balsošanā Rīgā. Partija ar sapratni izturas pret lēmumu par atteikšanos no balsošanas Rīgas pilsētas domes vēlēšanās, jo neviens no spēkiem, kas piesakās vēlēšanām, nepārstāv LKS piekritēju intereses.
3. LKS kongress vēršas pie Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” frakcijas Saeimā ar prasību izrādīt kaut minimālu aktivitāti krievvalodīgo vēlētāju, vairums no kuriem to atbalstīja pēdējās parlamenta vēlēšanās, interešu aizstāvībai. “Saskaņa” uzurpēja krievu mazākumtautības pārstāvību Saeimā un uzvedas noziedzīgi pasīvi. Rezultātā valdošās partijas atjaunoja uzbrukumus Latvijas krievu iedzīvotāju tiesībām: publiskots valdības nodoms aizliegt skolu eksāmenos atbildes krievu valodā. Ir pilnīgi pamatoti uzskatīt, ka šis solis ir sagatavošanās aizliegumam pasniegšanai krievu valodā mazākumtautību skolās. “Saskaņai” ir visas iespējas organizēt spiedienu uz valdību, lai apturētu krievu izglītības sistēmas iznīcināšanu.
“Latvijas Krievu savienība” pauž apņēmību kopā ar citām politiskām un sabiedriskām organizācijām piedalīties gan dialogā ar valdību par mazākumtautību skolu problēmām, gan arī protesta akcijās.

Share: