TROKSNIS, DĀRDOŅA UN SMIRDOŅA: VECMĪLGRĀVJA IEDZĪVOTĀJI SŪDZAS PAR OSTU

928

Vairāku daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji Meldru ielā, Vecmīlgrāvī jau ilgstošu laiku cieš no trokšņa. Skaņas nāk no ostas, kuras piestātne atrodas burtiski trīssimt metru attālumā. Cauru dienu un nakti tur tiek pārkrauti metāllūžņi. Jāpiebilst, ka šis troksnis pārsniedz visas pieļaujamās normas. Papildinām esošās skaņas ar neizturamu kreozota smaku un Vecmīlgrāvja iedzīvotāju ikdiena kļūst pavisam neapskaužama…

Pēc Lidijas Šmačko teiktā, Vecmīlgrāvja rajons vienmēr ir bijis zaļš. Daudzi atbraukušie paziņas mēdza īpaši atzīmēt gaisa tīrību. “No vienas puses ir Ķīšezers, bet no otras – upe, kas atrodas blakus Meldru ielai, kurā es dzīvoju. Agrāk tur netālu atradās kokapstrādes kombināts, taču tas nekad nebija radījis troksni, kas traucētu. Tur bija nelielas vienstāvu ēkas. Blakus atradās piekļuve pie upes, pludmales, kur Vecmīlgrāvja iedzīvotāji mēdza atpūsties ar bērniem,” – Lidija dalījās ar savām atmiņām.

2008. gadā upes tuvumā esošā teritorija tika atdota Rīgas brīvostai. Neilgi pēc tam, pagājušā gada maijā, burtiski trīssimt metru attālumā no dzīvojamajām mājām, darbu uzsāka piestātne. Kopš tā laika miers no Lidijas dzīves ir pazudis. Piestātni ekspluatē SIA Tolmets, kas nodarbojas ar metāllūžņu pārkraušanu. Pēc Lidijas teiktā, šādas darbības rada neizturamu dārdoņu, ka pat dzīvot negribās! Logus atvērt nav iespējams! Metāllūžņu kalni sasniedz četrstāvu mājas augstumu.

Lidija rakstīja vēstules Būvvaldei, sazinājās ar Valsts vides dienestu, kā arī vērsās Veselības inspekcijā, kas veica trokšņa līmeņa mērījumus. Izrādījās, ka troksnis pārsniedz pieļaujamās normas. Pietam, pēc Lidijas teiktā, trokšņa līmenis pārsniedza normas gan pa dienu, gan pa nakti, jo metāllūžņu pārkraušana norisinājās arī nakts stundās. “Veselības inspekcija kategoriski aizliedza pārkraušanas darbus nakts laikā. Tagad no vienpadsmitiem vakarā līdz sešiem no rīta kraušana it kā nenotiek,” pastāstīja Lidija.

Pa dienu kraušanas darbi joprojām turpinās. Šobrīd tiem nāk klāt drausmīga smaka, jo uzņēmums uzsāka koksnes žāvēšanu, piesūcinot to ar kreozotu. “Es jau veicu pieprasījumu, lai tiktu veikta gaisa kvalitātes pārbaude. Pagaidām gaidu aktu.
Osta ir uzbūvējusi sienu, lai mazinātu trokšņa līmeni, tomēr pagaidām es nejūtu tā mazināšanos. Dārdoņa dzirdama visā rajonā un manā trešajā stāvā ir tāds troksnis, kas sasniedz pat 80 decibelus pie 64 decibelu dienas normas,” paziņoja Lidija.

Mūsu partija neatstās šo problēmu bez ievērības! Mūsu deputāti Rīgas domē noskaidros, kāpēc šie pārkraušanas darbi notiek radot tik lielu troksni, neskatoties uz attiecīgo instanču slēdzieniem. Mēs uzzinājām, ka ir plānots pat palielināt metāllūžņu pārkraušanu no esošajiem 70 tūkstošiem līdz 350 tūkstošiem tonnu gadā. Šāda veida rīcība ir kategoriski nepieļaujama un mēs visiem spēkiem centīsimies aizstāvēt rīdzinieku tiesības, nosargājot viņu mieru!

Share: