VALDĪBA ZAUDĒ CILVĒCISKO SEJU CĪŅĀ PAR VAKCINĀCIJAS TEMPIEM

374
Foto: LETA Autors: Zane Bitere

Šodien Ministru kabinets pieņēma lēmumu par algu subsidēšanu tiem darbiniekiem, kuri ir spiesti doties dīkstāvē sakarā ar ieviesto valstī mājsēdi. Lēmumā tiek norādīts, ka krīzes situācijā subsīdijas tiks iedalītas tikai par tiem darbiniekiem, kuri ir vismaz uzsākuši vakcinācijas kursu.

Mēs uzskatam, ka šāds lēmums ir pretrunā ne tikai ar likumdošanas normām, bet arī ar veselo saprātu un morāles principiem!

Vakcinācijas stimulēšana ar šāda veida metodēm nav pieņemama. Faktiski, šodien valdība pieņēma lēmumu sodīt visus nevakcinētos Latvijas iedzīvotājus. Viņi kopā ar visiem pārējiem cieš no valdības ieviestajiem ierobežojumiem, bet viņus vēl grasās pakļaut negatīvai finansiālai ietekmei.

Vēl jo vairāk, pēc šāda lēmuma vakcinācija pārstās būt par brīvprātīgu izvēli: kompensāciju neizmaksāšanu laikā, kad valsts liedz darbiniekam pildīt savus darba pienākumus, var uzskatīt par finanšu sankcijām.

Mēs esam pārliecināti, ka liedzot cilvēkiem iespēju strādāt, valdībai ir maksimāli jākompensē naudas zaudējumus katram darbiniekam. Viņa materiālais stāvoklis nedrīkst ciest ieviesto ierobežojumu dēļ. Šobrīd tas ir īpaši svarīgi, kad novērojams radikāls cenu kāpums visiem komunālajiem pakalpojumiem, un ir sākusies apkures sezona.

Mēs aicinām Ministru kabinetu nekavējoties pārskatīt savu lēmumu par kompensāciju izsniegšanas kārtību un nodrošināt to izmaksu katram Latvijas strādājošam iedzīvotājam, kas bijis spiests doties dīkstāvē! Vakcinācijas tempu stimulācijai ir nepieciešams izvēlēties pieņemamākas metodes, proti, uzrunāt un sniegt cilvēkiem informāciju viņu dzimtajā valodā.

Share: