Aizstāvot Juriju Aleksejevu, atbalstam vārda brīvību Latvijā!

1433

Partijas “Latvijas Krievu savienība” paziņojums

Viens no skaļākiem pēdējā laika skandāliem Latvijā ir saistīts ar netaisnīgu spriedumu  žurnālista Jurija Aleksejeva krimināllietā. Pirmās instances tiesa 2021. gada 29. oktobrī pasludināja spriedumu, piespriežot Jurim Aleksejevam 14 mēnešus ilgu cietumsodu saskaņā ar Krimināllikuma 78. pantu (Nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšana), 166. pantu (Pornogrāfijas glabāšana) un 236. pantu (Šaujamieroču munīcijas glabāšana).

Jurijs ir žurnālists ar 30 gadu stāžu, strādāja par avīzes «Бизнес и Балтия» (Bizness un Baltija), laikrakstu «Коммерсант Балтик» (Kommersant Baltic) un «Бизнес.ЛВ» (Bizness.Lv) redaktoru, kā arī tika ievelēts par mūsu partijas Rīgas domes deputātu. Deputāta pienākumus viņš pildīja laika posmā no 2005. līdz 2009. gadam.

Jurijs Aleksejevs 2011. gadā dibināja interneta vietni «ИМХО-клуб» (IMHOclub) – brīvo viedokļu platformu, kurā simtiem dalībnieku publicēja tūkstošiem rakstu par dažādām sociālām un politiskām tēmām. Brīvais viedoklis, kas tika pausts «ИМХО-клуб» vietnē, nebija pieņemams valdošai elitei, un «ИМХО-клуб» figurēja ikgadējās Valsts drošības dienesta atskaitēs, tomēr pamatojums tā slēgšanai netika atrasts.

Toreiz, 2017. gadā tika uzsākta vietnes redaktora vajāšana klasiskā politiskā oponenta kompromitēšanas stilā: tika publicēti nepiedienīgi komentāri internetā no J. Aleksejeva IP adreses, “atrasti lietiskie pierādījumi” viņa dzīvoklī. Tālāk sekoja kratīšanas, biroja tehnikas konfiskācija, pārvietošanās brīvības ierobežošana un policijas uzraudzība. Tomēr interneta vietni aizslēgt tā arī neizdevās.

Procesu pret Aleksejevu var uzskatīt par valdības darbībām informācijas telpas attīrīšanai no neatkarīgiem medijiem, kas raksta un raida krievu valodā. Mēs novēlam Jurijam panākt taisnīgumu apelācijas tiesā! Savukārt no savas puses mēs apņemamies izmantot savas partijas resursus, tai skaitā tās pārstāvniecību Eiropas Parlamentā, lai pievērstu pasaules sabiedrības uzmanību žurnālistu vajāšanām Latvijā.

Share: