LKS uzvar tiesā CVK par Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām; ‘Saskaņa’ un ‘Alternative’ – zaudē

5469
Foto: DELFI

Administratīvā apgabaltiesa ir noraidījusi divu partijas “Saskaņa” Rīgas domes deputāta amata kandidātu prasību par atkārtotas balsošanas izsludināšanu divos vēlēšanu iecirkņos, kuros tika konstatētas nederīgas balsošanas aploksnes.

Spriedums nav pārsūdzams un stājas spēkā tā pasludināšanas brīdī.

Tiesa otrdien arī apmierināja “Latvijas Krievu savienības” (LKS) pieteikumu, uzdodot Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) nodrošināt balsu pārskaitīšanu Rīgas pilsētas 97. vēlēšanu iecirknī un 144. vēlēšanu iecirknī, pieskaitot šajos iecirkņos par nederīgām atzītās vēlēšanu aploksnes.

Tāpat otrdien tiesa skatīja arī trešās partijas pieteikumu. Tā noraidīja politiskās partijas “Alternative” pieteikumu par atkārtotu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu sarīkošanu.

Vēstīts, ka pirmdien tiesa daļēji apmierināja partijas “Jaunā saskaņa” pieteikumu, uzliekot CVK pienākumu, nodrošināt balsu pārskaitīšanu Rīgas pilsētas 74. vēlēšanu iecirknī, 97.vēlēšanu iecirknī un 144. vēlēšanu iecirknī, pieskaitot šajos iecirkņos par nederīgām atzītās vēlēšanu aploksnes.

“Delfi” jau iepriekš ziņoja, ka Rīgas domē neiekļuvusī partija “Jaunā saskaņa”, tāpat kā vēl trīs politiskie spēki CVK apstrīdēja Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultātus.

CVK visu četru kandidātu sarakstu – “Jaunās saskaņas”, partijas “Saskaņa”, LKS un partijas “Alternative” – pārstāvju iesniegumus par vēlēšanu rezultātiem noraidīja.

Partijas CVK lēmumu pārsūdzēja tiesā.

“Jaunā saskaņa” savā iesniegumā lūdza atcelt gan Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas lēmumu par vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu, gan arī Rīgas pilsētas 97. un 144. vēlēšanu iecirkņu rezultātus.

Šajos iecirkņos balsu skaitīšanas laikā vēlēšanu kastēs tika konstatētas kopumā 627 vēlēšanu aploksnes bez iecirkņa zīmoga, kuras atbilstoši vēlēšanu likumā un CVK instrukcijā noteiktajam ir uzskatāmas par nederīgām un nav pieskaitītas kopējam vēlēšanu rezultātam. Turklāt astoņiem cilvēkiem neesot dota iespēja nobalsot mājās, jo pie viņiem neieradās vēlēšanu komisijas pārstāvji, liecina LETA arhīvs.

“Jaunās saskaņas” pieteikuma tiesas sēdē tiesa partijas pieteikumam pievienoja arī prasību par 74. iecirknī konstatētajām 34 aploksnēm, kas vēlēšanu dienā bija apzīmogotas ar iepriekšējās balsošanas zīmogiem. Līdz ar to kopējais apstrīdēto aplokšņu skaits sastāda 661.

Rīgas vēlēšanu iecirknī Puškina licejā atklātas 419 neapzīmogotas balsošanas aploksnes, kuras nevar ieskaitīt vēlēšanu rezultātos. Savukārt Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā šādas aploksnes bijušas 208. Neapzīmogotās vēlēšanu aploksnes un tajās esošās vēlēšanu zīmes nolemts atzīt par nederīgām.

Kopumā Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās par nederīgām tika atzītas 847 aploksnes.

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas notika 29. augustā.

Avots: Delfi (https://www.delfi.lv/news/national/politics/lks-uzvar-tiesa-cvk-par-rigas-domes-arkartas-velesanam-saskana-un-alternative-zaude.d?id=52471259)

Share: